Bez kategorii

Rehabilitacja w górach z zabiegami SPA

By 24 czerwca 2019 No Comments

Obecnie wielu z nas na skutek prowadzenia nieodpowiedniego trybu życia boryka się z problemami zdrowotnymi. Niestety istnieje również grupa osób, które na skutek nieszczęśliwego wypadku również potrzebują natychmiastowej pomocy. Doskonałą alternatywą dla tego typu problemów są ośrodki rehabilitacyjne.
Jeżeli czujemy, iż nasz organizm nie jest w najlepszej kondycji, warto zasięgnąć porady lekarza. Często nasze dolegliwości nie mogą być wyleczone w zaciszu domowym, dlatego doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji jest skorzystanie z oferty ośrodków rehabilitacyjnych. W zależności od rodzaju naszych dolegliwości, możemy skorzystać z bogatej oferty. Wiele sanatoriów specjalizuje się w leczeniu między innymi chorób reumatycznych oraz chorób narządu ruchu, a także chorób neurologicznych i serca oraz naczyń krwionośnych. Pobyt w tego typu ośrodku może trwać od dwóch tygodni nawet do kilku miesięcy, a wyposażenie naszego pokoju często przypomina najlepszy hotel. W zależności od naszego schorzenia, w ramach zabiegów może być nam zalecana rehabilitacja lub hydroterapia, a także balneoterapia oraz peloidoterapia, czyli między innymi kąpiele solankowe oraz okłady z kwasu borowinowego. Często stosuje się również zabiegi takie jak fizykoterapia oraz kinezyterapia, a także masaż leczniczy. Jednak w zależności od naszego schorzenia, nasz pobyt może przypominać zabiegi w salonie spa lub w gabinecie rehabilitacyjnym.
Jeżeli mamy kłopoty ze zdrowiem, warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu i w szczególny sposób się o nie zatroszczyć. Zdrowie jest bezcennym darem, o które należy dbać oraz nieustannie je pielęgnować.

Hotel SPA Olivia Medical SPA