Bez kategorii

Badanie nasienia (Seminogram lub Spermiogram)

By 24 czerwca 2019 No Comments

Niepłodność to przypadłość, która dotyka coraz więcej par. Coraz dalej idą także metody jej leczenia, które przynoszą wymierne efekty. W celu podjęcia leczenia niepłodności należy w pierwszej kolejności dokonać diagnostyki, czyli powodu czy też określenia przyczyny niepłodności, pozwoli to na dobranie właściwego sposobu leczenia, a co za tym idzie, przybliżenia pary do posiadania wymarzonego dziecka. W trakcie korzystania z usług tego rodzaju placówek, pacjentki oraz pacjenci powinni mieć zapewnione komfortowe warunki z dostępem do zaufanych specjalistów na czele. Kwestia ta dotyczy zarówno lekarzy, jak i pielęgniarek. Ośrodki z bogatym doświadczenie w kwestii leczenia niepłodności oraz diagnostyki w tym temacie, chwalą się coraz większymi możliwościami w zakresie leczenia niepłodności. Bardzo istotne jest, by posiadały one wszystkie niezbędne certyfikaty czyniące z nich placówki godne polecenia.
Dobrze zaopatrzone placówki umożliwiają wykonanie całości diagnostyki oraz leczenia na swoim terenie. Dodatkowo bardzo często przygotowuję one pakiety in vitro, wraz z dodatkowymi usługami, które znacznie zwiększają szansę na zajście w ciąże. Zazwyczaj tego rodzaju placówki skupiają w sobie laboratorium embriologiczne, diagnostyczne, seminologiczne oraz bank komórek rozrodczych i oddział ginekologiczny z całodobową opieką lekarską. Umożliwia to także bezpośrednie wykonanie zabiegów różnego rodzaju. Warto wspomnieć, że część z zabiegów pomagających przywrócić płodność jest refundowana z Narodowego Funduszu Zdrowia.
Niepłodność to dość delikatna sprawa, dlatego warto zadbać o to, by placówka medyczna, którą wybierzemy odznaczała się doświadczonym personelem, nowoczesnym sprzętem oraz dobrą opinią. Zwiększy to nasze szanse na zostanie rodzicem. To wszystko sprawi, że będziemy czuli się traktowani z szacunkiem i na pewno pozwoli przetrwać niełatwe chwile. Istotne jest właściwe podejście lekarzy do pacjenta, z dużą dawką empatii oraz doświadczenia, które pozwoli pocieszyć pacjenta i dać mu nadzieję.

Badanie nasienia – Parens