Content marketing jest pewnego rodzaju strategią, oparta na tworzeniu przekazów ważnych dla odbiorców. Klienci firm zazwyczaj wyszukują potrzebne informacje za pomocą Internetu. Ważne jest, aby zrozumieć potrzeby danej firmy, znaleźć najlepszą formę przekazu odpowiednich informacji i poznanie wartości, którymi kierują się klienci.

Marketing treści

Content marketing jest związany z treściami, które są udostępnianie w Internecie. Są to zazwyczaj poradniki, raporty, podcasty, e-video, webinaria lub infografiki. Do najczęściej stosowanych form content marketingu należą następujące teksty:

– poradniki – zawierają porady dla kupujących oraz oferowane usługi i produkty,
– wywiady – prezentacja oferty firmy podczas rozmowy np. z prezesem firmy,
– recenzje – jedne z najefektywniejszych narzędzi,
– opisy produktów – obejmują ich cechy charakterystyczne i parametry,
– blogi firmowe – mogą być stworzone pod niezależnym adresem internetowym lub jako podstrona witryny internetowej,
– treści eksperckie – są tworzone przez ekspertów i fachowców w danej branży, dostarczają wielu potrzebnych informacji.

Omnichannel

Omnichannel jest trendem, z którego korzysta coraz więcej firm. W tym przypadku kanały kontaktu z klientem działają automatycznie i nie są ze sobą zintegrowane. Jego głównym zadaniem jest zagwarantowanie konsumentowi spójnego doświadczenia zakupowego bez względu na to, w którym kanale dochodzi do interakcji ze sprzedającym. W dzisiejszych czasach konsumenci pragną kupować wszędzie i o każdej porze; rano, wieczorem, w domu, na laptopie lub smartfonie, dokonując finalizacji zakupu.

Nowoczesne usługi

Nowoczesne usługi wpływają na kształtowanie postaw kupujących. Tzw. start-up’y są coraz częściej używanymi narzędziami przez przedsiębiorców, pozwalając na nowy poziom obsługi klienta. Współczesny klient pragnie otrzymać korzyści natychmiast, tu i teraz. Problemu w dzisiejszych czasach nie stanowi zamówienie taksówki lub ubera poprzez aplikację, rezerwacja hotelu znajdującym się w dowolnym miejscu na świecie, kupowanie filmów i muzyki przechowywanych w chmurze… Ta ostatnia opcja jest o tyle ciekawa, że z chmury można korzystać za pomocą każdego urządzenia multimedialnego, które posiada dostęp do Internetu.

Content marketing i omnichannel mają na celu podniesienie poziomu satysfakcji klienta, usprawniając proces komunikacji z daną firmą za pomocą nowoczesnych rozwiązań. Nowoczesne technologie i wykorzystanie Internetu w tych kwestiach jest niezwykle pomocne – kształtuje pozytywny wizerunek.