Bez kategorii

Kreowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa

By 24 czerwca 2019 No Comments

W dzisiejszych czasach każda firma dba o swój wizerunek i stara się dostarczyć jak najwięcej informacji o swojej działalności i polityce, zarówno swoim klientom jak i kontrahentom. Wielkie przedsiębiorstwa i korporacje skłonne są wydać bardzo duże ilości pieniędzy by dbać o swój PR. W tym celu korzystają z gotowych i sprawdzonych rozwiązań – takich jak na przykład filmy korporacyjne.
Czym jest film korporacyjny?
Produkcja taka ma za zadanie przedstawić w sposób jasny i zrozumiały ofertę jaką oferuje dana firma, ale nie tylko. To również odzwierciedlenie sposoby myślenia zarządu na różne tematy. Może to być projekt skierowany zarówno do ludzi z zewnątrz, jak i z wewnątrz przedsiębiorstwa. Najczęściej poświęcony jest filozofii działania, przedstawiając pozytywne aspekty pracy oraz współdziałania z otoczeniem, a także dotyczyć może planów rozwojowych na przyszłość. Film korporacyjny trwa zwykle od kilku do kilkunastu minut. Zazwyczaj posiada lektora, który przedstawia odbiorcom najważniejsze informacje. Zawierać może wypowiedzi osób związanych z zarządzaniem oraz pracowników. Znajdzie się także miejsce na wypowiedzi klientów i kontrahentów. Produkcja taka może być wyświetlana podczas rozmaitych targów, w siedzibie firmy – w holu lub recepcji (dla osób oczekujących na spotkanie), podczas różnego rodzaju spotkań biznesowych).
Promocja szlachetnych działań
Wiele korporacji stara się działać w oparciu o tak zwany CSR, czyli społeczną odpowiedzialność biznesu. Film korporacyjny do doskonały sposób na zaprezentowanie dobroczynnej działalności korporacji – i w dodatku lekko strawny i przyjemny dla odbiorców. Za pomocą filmu można przedstawić pozytywne oddziaływanie korporacji na otoczenie – na przykład to w jaki sposób dba o środowisko naturalne. Sprawdza się to w przypadku firm produkujących różnego rodzaju dobra na szeroką skalę. Wiele fabryk za pomocą filmów chwali się, że wspiera lokalną społeczność lub przestrzega7 najwyższych standardów jeśli chodzi o warunki pracy osób zatrudnionych.
Wspomaganie rekrutacji
Film korporacyjny może również posłużyć jako element wspomagający proces rekrutacji nowych pracowników, w szczególności specjalistów. Pozytywnie przedstawione przedsiębiorstwo będzie miało większą szansę na znalezienie pracowników. Obejrzenie dobrze zrealizowanego filmu sprawi, że korporacja będzie postrzegana przez kandydatów w pozytywnym świetle i podkreśli profesjonalizm. Przedsiębiorstwa posiadające takie materiały jak filmy korporacyjne odbierane są jako nowoczesne, godne zaufania i zorientowane na ludzi firmy. W obecnych czasach bardzo się to ceni.
Ciekawy element spotkania
Wyświetlenie nowym kontrahentom profesjonalnie zrealizowanej prezentacji w postaci filmu korporacyjnego może być naprawdę dobrym początkiem spotkania. Taka produkcja w konkretny sposób przedstawia czym zajmuje się dana firma. Kreuje pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa wśród potencjalnych klientów, przedstawiając korporację jako godnego współpracy partnera w biznesie. To nieoceniona rzecz.

Szkoła filmowa