Skip to main content
Fotografia ludzi

Jak przygotować się do plastyki pochwy?

Plastyka pochwy, plastyka po porodzie, po przebytej chorobie. Czy bać się zabiegu?
Plastyka pochwy, zwana także niekiedy waginoplastyką, cieszy się coraz większą popularnością. A czym ona w ogóle jest? Plastyka pochwy to skorygowanie szerokości pochwy. Na ten zabieg decydują sie najczęściej kobiety, którym w czasie porodu pękła pochwa lub też się rozciągnęła. Plastyka pochwy poprawia jakość życia seksualnego, pozwalając kobiecie na silniejsze odczuwanie przyjemności.
Plastyka pochwy polega na uelastycznieniu i poprawieniu napięcia mięśni pochwy. Zdecydowana większość kobiet po odbyciu naturalnego porodu, doznaje urazów pochwy o mniejszym lub większym natężeniu. Waginoplastyka pomaga kobietom odzyskać na nowo przyjemność płynącą z seksu. Plastykę pochwy wykonuje zazwyczaj ginekolog, ma on bowiem doświadczenie i jest przygotowany, wie jak pomóc kobiecie. Plastyka pochwy w żadnym stopniu nie jest przeciwwskazaniem dla kolejnych ciąży. Jednak nie zaleca się jej wykonywania, jeżeli już jesteśmy w ciąży, lub planujemy ciąże na najbliższy czas.
Przeciwwskazaniami są także nowotwór, problemy z krzepnięciem krwi oraz zły stan zdrowia, na który wskazują wyniki badań. Przed dokonaniem plastyki pochwy, konieczne jest dokonanie kilku badań. Należy dokonać badania grupy krwi, morfologii, moczu, glikemii, jak również EKG z opisem oraz RTG klatki piersiowej. Sam zabieg trwa od 40 do 90 minut i wykonuje się go przy znieczuleniu ogólnym. Lekarz nacina tylną ściankę pochwy, następnie usuwa nadmiar tkanek i nićmi rozpuszczalnymi zszywa mięśnie oraz śluzówkę pochwy. Po takim zabiegu konieczne jest zostanie pacjentki przez przynajmniej 24 godziny w klinice.
Rekonwalescencja po zabiegu trwa około 2 miesiące. Po tym czasie kobieta może powrócić do normalnej aktywności seksualnej. W tydzień po zabiegu konieczna jest kontrola lekarska. Należy przygotować się na to, że przez około 2 tygodnie może utrzymywać się obrzęk oraz podwyższona temperatura ciała. Aby złagodzić ból, lekarz może przepisać środki przeciwbólowe. Możemy także zażywać leki, które są dostępne bez recepty.

parens.pl